مقالات کامبت

هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

معمولا قلب هر خانه ای را آشپزخانه آن خانه تشکیل می دهد. آشپزخانه ای که وقت خانم ها را بیشتر از دیگر اعضای خانواده به خود اختصاص می دهد و دیگر اعضای خانواده را هم حداقل سه وعده در روز به دور هم جمع می کند. پس به هر حال با این اوصاف زیبایی و نظم قلب خانه از مهم ترین ارکان آشپزخانه می باشد که این موضوع جز با انتخاب کابینت آشپزخانه مناسب و اجرای دکوراسیون و چیدمان فنی و درست  این فضا حاصل نمی شود.

کابینت از مهم ترین اجزای دکوراسیون آشپزخانه و حتی خانه محسوب می شود که زیبایی و دوام جزء ویژگی های اصلی آن است. پس باید در انتخاب کابینت آشپزخانه خود دقت کنید تا با انتخابی درست و صرف هزینه مناسب، رضایت و اطمینان شما حاصل شود.

1) شکل و سبک کابینت

اولین موضوعی که هنگام خرید کابینت از شما می پرسند، نوع طراحی آن است که به دو نوع کلاسیک و مدرن تقسیم می شود و گزینش هرکدام بیشتر به سلیقه مصرف کنندگان برمی گردد و با انتخاب هرکدام از این دو سبک طیف رنگ ها، دستگیره ها ، نور پردازی و حتی جنس بدنه هم تغییر می کند.

2) نوع جنس کابینت آشپزخانه

مورد بعدی هنگام انتخاب کابینت ، جنس آن است که کیفیت و دوام کابینت آشپزخانه را تحت تأثیر قرار می دهد و با توجه به بودجه مصرف کنندگان و همچنین انتظاری که از استحکام آن دارند تعیین می‌شود. از لحاظ متریال امروزه بیشتر از اجناس  “های گلاس” و “ام دی اف” به دلیل قیمت مناسب و زیبایی و کارایی در طراحی  کابینت استفاده می کنند.

کابینت های “ام دی اف” در مقایسه با “های گلاس” به نسبت، از قیمت و  کیفیت پایین تری برخوردارند ولی استحکام مناسبی دارند و در هوای مرطوب آشپزخانه دوام می آورند در صورتی که از تولید کننده معتبر و اصولی خریداری شود.

اما کابینت های “های گلاس” کیفیت و استحکام مطلوب تری دارند و به دلیل تنوع رنگ و براق بودن مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع کابینت برای سلیقه های مدرن پسند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

3) رنگ کابینت

رنگ مناسب یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در زیبایی کابینت محسوب می شود. رنگ کابینت می بایست هماهنگ با سایر وسایل آشپزخانه اعم از یخچال، میز ناهار خوری، گاز و فر و… باشد.

اکثریت رنگ های سفید یا خنثی (مانند: رنگ سفید، خاکستری روشن، کرم، استخوانی و یخچالی) که با دیگر وسایل آشپزخانه تناسب بیشتری دارند را می پسندند، اما در سبک های مدرن از رنگ های متنوع و متفاوت تری استفاده می شود.

زیبا و کارآمد با تجهیزات آشپزخانه کامبت

4) نوع صفحه کابینت آشپزخانه

صفحات کابینت که روی کابینت، جزیره و یا روی میز ناهارخوری نزدیک آشپزخانه قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند. انواع مدل های صفحات کابینت شامل ام دی اف، سنگ های مصنوعی کوارتز و کورین، سرامیک یا کاشی، استیل ضد زنگ،سنگ صابون، سنگ گرانیت، سنگ مرمر و … می باشند و  از لحاظ قیمت، استحکام و زیبایی طبقه بندی می شوند.

5) توجه به ابعاد کابینت آشپزخانه

مدل و تا حدی رنگ کابینت های آشپزخانه را می بایست با توجه به ابعاد آشپزخانه تعیین کرد. در آشپزخانه‌های کوچک با طراحی و کابینت بندی مناسب، کاربری و کارایی آن ها افزایش پیدا کرده و کمتر کوچک به نظر می‌رسند. در اینگونه  آشپزخانه‌ها حداکثر بهره وری از فضا هم باید در نظر گرفته شود. معمولا در این آشپزخانه ها به دلیل بازتاب نور و بزرگ دیده شدن فضا از کابینت های “های گلاس ” استفاده می کنند.

در مدل و رنگ کابینت آشپزخانه های بزرگ دستمان بازتر است و امکان انتخاب بیشتری وجود دارد. با توجه به فضای موردنیاز بیشتر در آشپزخانه های بزرگ ، انواع مدل های کلاسیک  بسیار مناسب به نظر می رسند. اما برخی نیز همواره طرفدار سبک های مدرن و ساده تر می گردند. این افراد به دلیل قرارگیری دو رنگ متضاد کنار هم در کابینت های مدرن کم تر به دنبال مدل های ساده و یکدست می روند.

هم چنین در آشپزخانه های بزرگ می توان از گزینه های متنوع تری مانند میز ناهارخوری، پیشخوان مناسب و المان‌ها و تجهیزات جانبی مختلف دیگر نیز استفاده کرد.

شما می توانید با بهره گیری از تجهیزات نظم دهنده آشپزخانه که گروه تولیدی و صنعتی کامبت هم بخشی از این محصولات را تولید می کند و هم چنین لوازم برقی مورد نیاز آشپزخانه زیبایی  کارایی توأمان را به این فضا بیفزایید.

کلام پایانی

با توجه به تمام نکاتی که در این مقاله بیان شد تا به شما  در انتخاب کابینت آشپزخانه مناسب کمک کند اما انتظار می رود که با بهره گیری از تجربیات طراحان و افراد متخصص این امر و پیاده سازی همه نکات فوق بهترین و زیباترین کابینت را در  آشپزخانه تان اجرا کنید.

پیشنهاد کامبت:

برای آشنایی با روش های نظم دهی به کابینت های آشپزخانه دیگر مقالات سایت را هم مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *