مقالات کامبت

بهترین چیدمان های آشپزخانه

بهترین چیدمان آشپزخانه کامبت

اگر به دنبال اجاره یا خرید خانه جدید در محل زندگی تان هستید ، می بایست به نوع چیدمان وسایل و لوازم در آن خانه هم توجه کنید. اگر قلب هر خانه ای آشپزخانه آن خانه محسوب می شود پس بهترین چیدمان را هم باید برای آشپزخانه تان در نظر بگیرید. چندین چیدمان آشپزخانه ی متفاوت برای انتخاب وجود دارد که ما در این مقاله سعی داریم بهترین این چیدمان ها را به شما معرفی کنیم.

این چیدمان تعیین می کند که آشپزی ، غذا خوردن و معاشرت در فضای آشپزخانه شما چقدر می تواند آسان باشد و در حالت ایده آل کابینت ها ، وسایل ، سینک ظرفشویی و مبلمان آشپزخانه شما کجا قرار می گیرند.
البته ، اگر شما به تنهایی زندگی می کنید و فقط برای آشپزی در آشپزخانه خود برنامه ریزی کرده اید ، نیازهایتان با خانواده ای که می خواهند هر روز و شب برای صرف ناهار یا شام دور هم جمع شوند ، متفاوت است .
در این مقاله از سری مقالات وبلاگ کامبت قصد داریم شما را با پنج مورد از محبوب ترین چیدمان های آشپزخانه آشنا کنیم :

چیدمان آشپزخانه کامبت

1- چیدمان آشپزخانه تک جداره

آشپزخانه تک دیواری برای آپارتمان ها و واحدهای کوچک که در آنها یک نفر برای دیگران آشپزی و غذا را آماده می کند ، بسیار ایده آل به نظر می رسد. همه چیز در اینگونه آشپزخانه ها در دسترس است. استفاده هوشمند از فضای ذخیره سازی با درهای کشویی و ریلی باعث می شود همه چیز مرتب و منظم باشد و لوازم سر جای خود قرار بگیرند و همه این ها به این معنی است که شما از فضای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرده اید. اینگونه آشپزخانه ها برای صرفه جویی در فضای خانه گزینه بسیار مناسبی می باشند و کارایی چیدمان مواد و وسایل آشپزخانه را بهینه می کنند و با هزینه های کم و اقتصادی اجرایی می شوند.

2- آشپزخانه گالری

به چیدمان آشپزخانه ای گالری می گویند که وسایل در یک طرف ، فضای متقابل در طرف دیگر ، و یک راهرو در وسط برای راه رفتن و کار افراد قرار دارد و برای فضاهای باریک و طولانی ، یک طراحی کاربردی و مطلوب است که همه چیز را در آشپزخانه و در دسترس قرار می دهد. هم چنین در آشپزخانه گالری بیشتر ازکابینت های دیواری و قفسه بندی های کاملاً عمودی استفاده می کند تا فضای بیشتری را ذخیره کنند . این نوع آشپزخانه برای خانواده های کوچک و یا زوج های ایده آل مناسب است ، اما بهترین انتخاب برای خانواده های بزرگ به حساب نمی آید.

3- چیدمان آشپزخانه U شکل

آشپزخانه های U شکل مفید و همه کاره هستند و با هر اندازه محیطی سازگارند . اما مؤثرترین چیدمان را در فضاهای بزرگتر ارائه می دهند. این مدل آشپزخانه همانطور که از نامش مشخص است به شکل “U” طراحی شده و از سه طرف با کابینت ها و یا لوازم آشپزخانه احاطه شده و از طرف دیگر به سمت فضای زندگی باز می شود.
این مدل به عنوان یکی از رایج ترین چیدمان های آشپزخانه است که به دلیل فضای زیاد آشپزی و کارآیی آن مورد اقبال و توجه عموم قرار گرفته است. اما این مزایا اغلب به سایز آشپزخانه بستگی دارد و در صورت وجود فضای مناسب ، امکان پخت و پز بیش از یک آشپز هم فراهم می شود. زیرا آن ها می تواند همزمان کار کند و به سرگرمی هایشان برسند. هم چنین وجود کابینت ها در هر سه طرف امکانات بیشتری را برای تهیه غذا یا قرار دادن وسایل آشپزخانه فراهم و دسترسی ها را آسان تر می کند.

چیدمان تجهیزات آشپزخانه کامبت

4- آشپزخانه L شکل

با کاهش استفاده از اتاق های غذاخوری مجزا ، آشپزخانه های L شکل محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این آشپزخانه ها اغلب به اندازه ای بزرگ هستند که امکان پخت غذا توسط چند نفر و فضایی برای غذاخوری یا سرگرمی را به طور همزمان در خود جای می دهند. طراحی آشپزخانه L شکل بسیار باز و جادار است و بسیار مناسب برای فضاهای کوچک تا متوسط می باشد ، تا فضای کافی برای کابینت ها و لوازم آشپزخانه را بدون اشغال کل محیط فراهم کند. بدیهی است هرچه طول دو دیوار L آشپزخانه بزرگتر باشد ، فضای بهتر و کاربردی تری را هم در دسترس قرار می دهد.

5- آشپزخانه G شکل

چیدمان آشپزخانه به شکل G در حقیقت نوع به روز شده و یک سطح بالاتر از چیدمان U شکل می باشد و کانتر و فضای نگهداری بیشتری را به همراه دارد . این چیدمان برای افرادی مناسب است که می خواهند از هر سانتیمتر آشپزخانه خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند و هیچ فضایی را از دست ندهند . این فضای اضافه به عنوان یک “شبه جزیره” عمل می کند و بخشی از فضا را در سراسر منطقه باز گسترش می دهد و فضایی اضافی را برای نشستن مهمانان یا کار آشپز دوم فراهم می کند.

پیشنهاد کامبت:

هم چنین بخوانید: مقاله ” آشنایی با جزیره آشپزخانه “

در مورد آشپزخانه های U ، G و L شکل افزودن پیشخوان جزیره می تواند به نشستن و ایجاد فضای کار و جای گذاری وسایل بیشتر در چیدمان آشپزخانه کمک کند.

کارشناسان گروه تولیدی صنعتی کامبت آماده اند در مورد چیدمان تجهیزات نظم دهنده آشپزخانه به شما مشاوره دهند و پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با متخصصین ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *