مقالات کامبت

گاراژ لوازم خانگی چیست؟

تجهیزات گاراژ لوازم خانگی کامبت

امروزه با اصطلاحات جدیدی در طراحی آشپزخانه های مدرن مواجه می شویم که در بسیاری از مواقع نیاز به آشنایی و نوع کارکرد آنها نیز احساس می شود . گاراژ لوازم خانگی نیز یکی از همین موارد است که در گذشته کم تر از آن با این عنوان استفاده می شد . در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با گاراژ لوازم خانگی و کاربردهای آن آشنا کنیم.
گاراژ لوازم خانگی به شما کمک می کنند تا فضای آشپزخانه خود را ساده تر کرده و ظاهری صیقلی تر را در این فضا داشته باشید. نگه داشتن وسایل کوچک کاربردی پشت درهای بسته ، آشفتگی و بی نظمی را بر روی صفحات کابینت ، کاهش می دهد و به شما این امکان را داده که لوازم اساسی آشپزخانه خود را پنهان کنید تا در دید عموم قرار نگیرد. مثلاً برای قرار دادن مایکروویو ، غذاساز ، قهوه ساز ، توستر و موارد دیگر می توان از این نوع کابینت ها استفاده کرد . گاراژهای لوازم جانبی آشپزخانه کنار هم و در کابینت ها از شلوغی بصری تجهیزات آشپزخانه جلوگیری می کند . برای برخی از این گاراژ ها می توان یک یا دو قفسه داخلی هم تعبیه کرد .

گاراژ لوازم خانگی کامبت

انواع کاربرد های گاراژ لوازم خانگی

طراحی درب گاراژ لوازم خانگی کلید عملکرد مناسب آن ها محسوب می شود. اگر گاراژ شما بر روی کابینت قرار دارد ، می بایست فضای جایگزینی را برای ایجاد سطح کار یا منطقه فرود در جلوی گاراژ در نظر بگیرید. این درب گاراژ دستگاه یا از بالا به پایین یا از کنار باز می شود و یک سطح صاف برای بیرون آوردن فنجان های قهوه یا یک بشقاب گرم از مایکروویو را ایجاد می کند.
این گاراژ لوازم خانگی با استفاده کامل از فضا از روی میز تا سقف به صورت عمودی قرار می گیرد تا بیشترین وسایل در دسترس را جاسازی کند. هنگام اختصاص فضای ذخیره سازی ، موارد دیگری را که ممکن است هنگام استفاده از وسایل مورد نیاز به همراه داشته باشید ، در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر از قهوه ساز یا چای ساز هر روز صبح به صورت مداوم استفاده می کنید ، بهتر است که بطری های دانه های قهوه و شکر و چای را با هم در نزدیکی آن و در یک مکان قرار دهید.
گاراژ لوازم خانگی در کابینت سازی بسیار مناسب و کارآمد است. از آنجا که مایکروویو را هنگام استفاده از آن بیرون نمی کشید ، مطمئن شوید که گاراژ دستگاه را در مکانی مناسب قرار داده اید. بهتر است فضای کافی را در روبروی آن در نظر بگیرید تا بتوانید غذای داغ را به آسانی از مایکروویو خارج کرده و در صورت نیاز آن را کنار بگذارید.
درهای رولی که به درهای تنبور نیز معروف هستند ، از تخته های باریکی ساخته شده اند که به قسمت بالای کابینت هدایت می شوند. مزیت این نوع درها آن است که هنگام باز کردن ، به هیچ وجه ، فضای پیشخوان را اشغال نمی کند. با این حال ، گاهی اوقات کارکردن با این درها می تواند کمی مشکل باشد ، بنابراین مطمئن شوید که هنگام باز و بسته شدن به طور صاف نصب شده اند. هم چنین در وسایلی که تولید گرما می کنند مانند قهوه ساز یا توستر بهتر است که از این نوع گاراژها استفاده شود تا گرمای آن وسیله هنگام استفاده در داخل کابینت باقی نماند .
حتماً توجه داشته باشید که هنگام نصب گاراژ ، در فضای داخلی کابینت چند پریز برق را در نظر بگیرید تا وسایل برقی خود را در آن ها به آسانی استفاده کنید. هم چنین در کنار برق رسانی به کابینت ، مطمئن شوید که در وسایلی مانند مایکروویو هواگیری به درستی انجام می شود.
هم چنین می توانید در آشپزخانه های کوچک با فضای محدودتر از گاراژهای چند طبقه ای استفاده کنید و همه ی وسایل موردنیاز در دسترس خود را در این نوع گاراژ قرار دهید . اکثریت این نوع گاراژها از چهار قفسه با ارتفاعات متفاوت تشکیل شده که برای نگهداری وسایل گوناگونی همچون مخلوط کن ، مایکروویو ، قهوه ساز ، چای ساز ، غذاساز ، توستر و … به کار می رود.

پیشنهاد کامبت:

هم چنین بخوانید: مقاله “طراحی آشپزخانه مدرن با ایده های برتر”

در این مقاله از سری مقالات کامبت ، سعی کردیم گاراژ لوازم خانگی و کاربردهای آن را به شما معرفی کنیم و همانطور که قبلاً هم گفتیم ، این نوع کابینت بیشتر در آشپزخانه های مدرن به سبک مینیمال یا ساده کاربرد دارد و برای افرادی مناسب است که نمی پسندند همه لوازم موردنیاز خود را در معرض دید دیگران قرار دهند.

یک نظر در “گاراژ لوازم خانگی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *