مقالات کامبت

با جزیره آشپزخانه بیشتر آشنا شوید

جزیره آشپزخانه کامبت

اگر به دنبال سبک های جدید برای دکوراسیون آشپزخانه خود بوده اید به احتمال زیاد با عبارت جزیره آشپزخانه برخورد کرده اید . در این مقاله از سری مقالات کامبت قصد داریم شما را با این نوع دکوراسیون و کاربردهای آن آشنا کنیم . در ادامه مقاله همراه ما بمانید:
در دهه های قبل ، آشپزخانه در پشت خانه فضایی بود که صرفاً غذا را در آن جا طبخ می کردند و ظروف باقیمانده غذا را هم در این مکان می شستند. اما امروزه آشپزخانه نقش بسیار متفاوتی پیدا کرده است و به عنوان نقطه کانونی خانه شناخته می شود که همه اعضای خانه را در ابتدای روز یا بعد از یک روز طولانی دور هم جمع می کند. در حال حاضر ، آشپزخانه با تمام زیبایی و گرمای خود در مرکز خانه حرف اول را می زند.
آشپزخانه ها در طول چند دهه اخیر تغییرات زیادی کرده اند و برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه ها بسیار مهم به نظر می رسد. پیشرفت های فناوری و تغییر تحرکات اجتماعی هم کمک های زیادی به ظهور آشپزخانه های مدرن کرده است.
جزایر آشپزخانه هم یکی از مظاهر تغییرات جدید در آشپزخانه های مدرن محسوب می شوند که در ابتدا ایده ای برای صرفه جویی در فضای آشپزخانه محسوب می شدند ، اما در حال حاضر به عنوان نقاط کانونی و مرکز آشپزخانه تبدیل شده اند.

جزیره آشپزخانه کامبت

کاربردها و مصارف جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه یک پیشخوان مجزا محسوب می شود که جدا از دیگر کابینت‌ها و پیشخوان‌ها، بیشتر در وسط فضای آشپزخانه جای می‌گیرد. این قطعه کاربردی به کارایی آشپزخانه افزوده و ظاهر زیباتری را به آشپزخانه شما هدیه می‌کند. جزیره را به عنوان کانتر و میز کار و میز ناهار خوری نیز مورد استفاده قرار می دهند.
یک جزیره می تواند یک پیشخوان اضافی و فضایی بیشتر را برای وسایل و لوازم آشپزخانه فراهم ‌کند. با افزودن گاز، سینک ظرف‌شویی و صندلی ها به یک جزیره آشپزخانه، این پیشخوان به تنهایی می تواند به عنوان مرکز اکثر فعالیت‌های موجود در آشپزخانه عمل کند. به علاوه فضای موجود بر روی این جزیره‌ها بستری را فراهم می کند تا بتوانید انواع مواد غذایی را قبل و بعد از حاضر شدن غذا بر روی آن ها آماده کنید و حتی برای مهمانی‌های سلف سرویس خود از این میز بهره بگیرید.
به همین دلایل است که وقتی قصد توسعه آشپزخانه‌تان را دارید ، اکثر طراحان و کابینت سازها استفاده از جزیره آشپزخانه را به عنوان اولویت پیشنهادی به شما معرفی می کنند.
این جزیره ها دارای کابینت ها و دراورهای مختلف ذخیره سازی مواد و لوازم آشپزخانه هستند که می توان انواع اکسسوری ها و تجهیزات نظم دهنده آشپزخانه را در زیر آن ها تعبیه کرد . شما در این موارد می توانید با مراجعه به فروشگاه کامبت و ارتباط با کارشناسان ما از تجهیزات نظم دهنده آشپزخانه کامبت نیز بهره بگیرید. در عین حال این جزیره ها به عنوان میز ناهار خوری نیز مورد استفاده قرار می گیرند و این اطمینان را می دهند که می توانند فضایی چند منظوره باشند بدون اینکه جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به هم ریخته یا نامنظم کنند.

ابعاد جزیره آشپزخانه

یکی از تغییراتی که در حال ظهور است ، اندازه های بزرگ این میز کار برای کاربردهای متعدد و گوناگون است. به خصوص در طراحی آشپزخانه هایی که شاهد کابینت های دیواری کمتری هستیم. جزیره آشپزخانه به منظور ایجاد این اثربخشی است ، و طراحی آن باید تأثیر گذار و کامل کننده باشد.

جزیره آشپزخانه کامبت

در نظر داشته باشید که یک جزیره آشپزخانه می بایست فضای کافی را در اختیار بگذارد تا بتوانید بسیاری از فعالیت‌های مورد نیازتان را بر روی آن ها سامان دهید. هم چنین نباید آنقدر بزرگ باشد که فضای آشپزخانه را اشغال و اجازه حرکت آزادانه در فضا را از شما سلب کند.
برخی افراد نیز به جای استفاده از جزیره‌ های ثابت و غیر متحرک ، از میزهای متحرکی کمک می گیرند که فضای کم تری را اشغال می کند و صرفاً در مواقع مورد نیاز به کار گرفته می شوند و بسیار مناسب برای آشپزخانه های کوچک می باشند. ابعاد این نوع میز آشپزخانه معمولا ۶۰ سانتی‌متر در ۹۰ سانتی‌متر است.

مکان قرارگیری جزیره آشپزخانه

جزیره های آشپزخانه را در اکثر موارد در وسط آشپزخانه های بزرگ قرار می دهند ولی اگر آشپزخانه ی کوچکی مد نظر باشد بهتر است جزیره در مرز بین اتاق نشیمن و آشپزخانه جای بگیرد تا نمای آشپزخانه را کوچک تر نکند و به اندازه کافی با دیوارها و کابینت‌ها و دیگر وسایل آشپزخانه فاصله داشته باشد که جلوی رفت و آمدها و انجام کارها را نگیرد. برخی افراد نیز میز غذاخوری را به وسط جزیره آشپزخانه می چسبانند تا فضای آشپزخانه را یکپارچه و منسجم جلوه دهند .

پیشنهاد کامبت

هم چنین بخوانید مقاله “آشنایی با پنتری روم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *