مقالات کامبت

طراحی آشپزخانه مدرن با ایده های برتر

ایده های برتر درطراحی آشپزخانه مدرن

آشپزخانه ها در طول چند دهه اخیر تغییرات زیادی کرده اند و برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه های هر خانه و پیاده سازی ایده های برتر در طراحی آن ، برای اعضای آن خانواده بسیار مهم به نظر می رسد. پیشرفت های فناوری و تغییرات فرهنگی و اجتماعی هم کمک زیادی به ظهور آشپزخانه های مدرن کرده است. در حال حاضر در اکثر طراحی ها ، تمرکز بیشتری بر روی خانه های مفهومی باز می شود که حول محور آشپزخانه می چرخد تا همه خانواده بتوانند در کنار هم اوقات خوبی را تجربه کنند. در طراحی مدرن امروزی ، سبک های تمیز و ساده مورد علاقه صاحبان خانه قرار گرفته است و نور طبیعی به جنبه ای اساسی از ظاهر کلی و عملکرد فضای آشپزخانه تبدیل شده است. در این مقاله از وبلاگ کامبت قصد داریم مهم ترین و برترین راهکارها و ایده های موجود در طراحی آشپزخانه مدرن را بررسی کنیم تا شما راحت تر بتوانید سبک متناسب با خانه ی خود را در آشپزخانه تان پیاده سازی کنید.

ایده های برتر درطراحی آشپزخانه مدرن

1- آشپزخانه های هوشمند

فناوری با تمام قوا وارد آشپزخانه شده است و نه فقط در قالب وسایل و لوازم فانتزی بلکه در اکثر لوازم آشپزخانه نیز حضور مستقیم دارد. امروزه شما می توانید یک آشپزخانه با تکنولوژی هوشمند یکپارچه با هر کارکرد و امکاناتی را از شیرهای آب تا یخچال تا روشنایی داشته باشید. این چیزی است که ما آن را آشپزخانه هوشمند می نامیم.
در حقیقت می توان گفت “آشپزخانه های هوشمند” جنبه ای از تکامل طراحی هستند. در آشپزخانه های قدیمی تر نیز ، حسگرها ، ابزارها و سایر وسایل هوشمند را می توان برای راحتی صاحب خانه به آن اضافه کرد.
مثلاً شیرهای آشپزخانه جدید مجهز به حسگر هستند و می توانند وجود دست در زیر آن را احساس کرده و به طور خودکار روشن شوند یا یک قسمتی از شیر آب را لمس کرده تا عمل کنند.
یخچال هایی که می توانند به شما در هنگام کم شدن اقلام خواربار یا قهوه ساز برای آماده سازی قهوه شما هنگام بیدار شدن ، هشدار دهند. همچنین در اینگونه یخچال ها امکانی وجود دارد که تخم مرغ های شما را رصد می کند و به شما می گوید که کدام یک تقریبا خراب شده است.
در آشپزخانه های مدرن بهتر است سیستم روشنایی خود را به روز و هوشمند کنید تا بتوانید تمام چراغ های تلفن هوشمند یا تبلت خود را کنترل کنید. آشپزخانه های تمام تکنولوژی روز به روز بیشتر رواج پیدا می کنند ، زیرا صاحب خانه های به روز و آشنا با فناوری های جدید آرامش و راحتی بیشتری را در این خانه ها احساس می کنند.

2- کاربرد طرح ها و متریال های ساده در آشپزخانه مدرن

در دوران جدید معمولاً بیشتر افراد سبک ها و طرح های ساده و کلی را می پسندد. اگر زیبایی کلی را ببینیم ، هر چه پیش می رویم طرح ها و مواد جایگزین آشپزخانه ها ساده تر می شوند. محیط های بدون استرس همان چیزی است که شما دوست دارید تا زمانی که به خانه برمی گردید ، استرس های روزمره زندگی تان را به طور کلی فراموش کنید.
برداشتن کابینت های دیواری آشپزخانه ها ، در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته است زیرا فضای بصری آشپزخانه را بازتر جلوه می دهد و آشپزخانه را بسیار بزرگتر و روشن تر به نظر می آورد و به شما این امکان را می دهد تا از فضای پیشخوان به طور مؤثرتری استفاده کنید. ناگفته نماند که اکثریت به راحتی نمی توانند به آنچه در قفسه های بالای کابینت است دسترسی داشته باشند. پس در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی ، قفسه های باز یک جایگزین عالی برای این افراد خواهد بود.
وقتی می گوییم آشپزخانه ساده ، نمی خواهیم آن را با آشپزخانه کسالت آور برابر کنیم. بنابراین ، مواد با بافت نقش مهمی را ایفا می کنند. در صورت استفاده از قفسه های باز بهتر است که از چوب برای طبیعی جلوه دادن عناصرآشپزخانه بهره بگیرید . سرامیک های کف با طرح سنگ طبیعی یا کاشی های مورب بسیار متفاوت تر از روکش های معمولی صیقلی یا براق هستند که در همه جا می بینیم. هم چنین میز ناهارخوری مناسب و نورپردازی خوب بر سادگی و در نتیجه زیبایی آشپزخانه مدرن می افزاید.

ایده های برتر درطراحی آشپزخانه مدرن

3- ذخیره سازی صحیح مواد و لوازم در کابینت ها

یکی از مشکلات کابینت های آشپزخانه اتلاف بی مورد فضا است. نحوه ساختار بندی نادرست قفسه ها و کشوها ، می تواند فضای زیادی را هدر دهد. بدتر از همه اینکه ، گاهی اتفاق می افتد که فضای موجود اغلب برای برخی از وسایل بزرگتر شما بسیار کوچک است یا برعکس: بسیار بزرگ تر است و راهی برای سازماندهی درست و کارآمد فضای آشپزخانه وجود ندارد.
یکی از اصول آشپزخانه مدرن کاربردی ، امکان ذخیره سازی مناسب مواد و لوازم در آشپزخانه است. مثلاً راه حل هایی برای ذخیره سازی صحیح داخل کابینتی وجود دارد. این موارد می تواند شامل: گاراژ لوازم خانگی برای وسایل کوچک ، جداکننده کشو برای کارد و چنگال و ظروف ، کشویی برای ادویه جات و ترشی جات ، جداکننده های سینی ، سینی های رول و کادی برای قابلمه و تابه و همچنین کابینت سطل زباله برای زباله ها و مواد قابل بازیافت و یا کشوهای عمیق باشد . این ها ذخیره مواد غذایی ، نوشیدنی ها و لوازم کوچک کاربردی را آسان تر می کند.

پیشنهاد کامبت:

هم چنین بخوانید : گاراژ لوازم خانگی چیست؟

4- ایجاد ارتباط بین آشپزخانه مدرن و فضای باز بیرون

اکثریت می پسندند که آشپزخانه را به فضای بیرونی بالکن یا حیاط متصل می کنند. با نصب یک در یا پنجره شیشه ای در آشپزخانه خود می توانید به راحتی این دو فضا را به هم متصل کنید. این ارتباط به ایجاد آرامش و لطافت فضا کمک شایانی می کند.

5- ایجاد یک زمینه رنگی مناسب در آشپزخانه

همانطور که می دانید ، رنگ سفید همیشه شیک و زیبا خواهد بود . اما امروزه ، بیشتر مردم به ایجاد فضاهای رنگی در خانه روی آورده اند . به ویژه ، کابینت های رنگی که درآشپزخانه های مدرن بسیار رواج یافته است.
ما اگر بسیاری از اوقات خود را در آشپزخانه سپری می کنیم، چه دلیلی دارد که رنگ های مورد علاقه مان را در این فضا به کار نگیریم . ما می توانیم این رنگ ها را در جزایر ، کلبه ها و حتی یک دیوار کامل آشپزخانه مشاهده کنیم ، اما معمولاً در زمینه کلی آشپزخانه مثل کابینت ها از ، یک یا دو رنگ خاص استفاده می کنند. لازم به ذکر است که رنگ های مد امسال در آشپزخانه های مدرن بیشتر شامل رنگ های موجود در طبیعت ، مانند آبی دریایی و سبزهای پررنگ و… می شود.
مواردی که در این مقاله از وبلاگ کامبت بیان شد بخشی از مهم ترین راهکارهای موجود در طراحی آشپزخانه مدرن بود که با استفاده از این راهکارها و یا ترکیب آن ها با هم می توانید زیبایی و عملکرد بهتری را در آشپزخانه خود به ارمغان بیاورید.

یک نظر در “طراحی آشپزخانه مدرن با ایده های برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *